Responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe, to po prostu strony www dopasowane do urządzeń mobilnych. Bez względu na to czy do przeglądania używany jest komputer stacjonarny, telewizor, laptop, tablet czy też smartfon – strona internetowa dopasuje się do wielkości wyświetlacza, a jej treść będzie cały czas właściwie prezentowana bez konieczności jej powiększania. W obecnych czasach do przeglądania internetu używamy wielu urządzeń w zależności od potrzeby i sytuacji. Technologia rwd (Responsive Web Design) umożliwia dopasowanie treści do różnych urządzeń z zachowaniem jej czytelności. Przeczytaj więcej – Responsywne strony internetowe Białystok

Responsywne strony internetowe Białystok

Jak każda technologia, również responsywność posiada swoje wytyczne i wymogi. Szczególnie grafika oraz zdjęcia muszą być przygotowane w odpowiedniej wielkości, gdyż elementy te prezentowane są w różnej wielkości oraz proporcjach w zależności od urządzenia. Wbrew pozorom grafika wyświetla się na urządzeniach mobilnych w większej wielkości niż na urządzeniach stacjonarnych wypełniając przykładowo całą szerokość ekranu, w desktopie będąc jedynie tylko ułamkiem jego wielkości.

Responsywna strona internetowa. Responsywność – technologia, która nie wyjdzie już z użytku.

Responsywne strony internetowe stały się naturalnym krokiem w rozwoju internetu oraz ogólnie technologi i cyfryzacji. Korzystamy obecnie z urządzeń mobilnych częściej niż przy użyciu komputerów stacjonarnych (typu desktop). Strony, których zawartość nie dopasowywała się do wielkości ekranu były po prostu niepraktyczne i uciążliwe w użytkowaniu. Ciągła konieczność skalowania i przesuwania strony we wszystkich kierunkach powodowała ataki złości u nie jednego internauty.
Ten kierunek rozwoju technologii na pewno nie zostanie odwrócony i nie wrócą już do łask nieresponsywne strony internetowe. Będzie z pewnością ewoluowała, ale sama idea nie zostanie porzucona. Pracochłonność oraz koszt wykonania strony responsywnej jest z pewnością wyższy od strony statycznej, ale warto ponieść go mając na uwadze skuteczność oraz funkcjonalność strony www. Technika wciąż będzie się jednak rozwijała i bardzo prawdopodobne, że już niedługo wejdą całkiem nowe rozwiązania techniczne. Już teraz strona internetowa związana jest z tak wieloma różnymi przenikającymi się technologiami oraz płaszczyznami wiedzy, iż pojawienie się jakiego nowego rozwiązania spinającego przynajmniej większość tych elementów, była by wskazana. Skorzystają na tym zarówno twórcy, właściciele jak też i użytkownicy stron internetowych.